Közösségünkról
Egyházközségünk története
Dr. Keresztes Szilárd Hajdúdorogi Megyéspüspök 1991-ben megalapította a győri szervezőlelkészséget, és kinevezte Fekete András görögkatolikus papot szervezőlelkésznek.
A Győri Egyházközség a szórvány helynökség része, területe a győri, szombathelyi római egyházmegyék területére terjed ki.
Filiái Pannonhalma, Szombathely, Szent Liturgiát alkalmanként Sopronban is végeznek.
Alapítás után a szervezőlelkészség a Győri Római Katolikus Egyháztól kapott használatba plébániát a Gyepszél utcán, és a Szent Erzsébet templom ellátását bízta rá.
1995-ben a Szerb Egyháztól megkaptuk használatra az akkor romos állapotú Rác templomot, és a Győri Önkörmányzattól a volt Szerb parókia épületet a Bálint Mihály utca 54. szám alatt. A templom, a paplakkal együtt felújításra került Fekete András atya vezetésével, azóta itt működik az egyházközség.
Utódja idejében több átalakításon ment keresztül a parókia. Tulajdonjoga a győri önkormányzaté volt, amit 2011-ben a Görögkatolikus Egyház megvásárolt az önkormányzattól Tóth András parókus idejében.
Fekete András szervezőlelkészi munkája eredményeképpen 2004. január 1-jén Szilárd püspök megalapította a Győri Görögkatolikus Egyházközséget, melynek első parókusa Fekete András volt. 2005. december 1-jével kinevezte Tóth András görögkatolikus papot a Győri Egyházközség parókusává. A parókus ideje alatt került a Görögkatolikus Egyház tulajdonába a parókia épület, megalakult az egyházközséget támogató Aranyszájú Szent János Alapítvány és a Reménység Szent Flóra házi segítségnyújtó szolgálat. Az egyházközség fejlődő közösség, az alapító családok és utódaikon kívül új családokkal is gyarapszik, mind a keresztelők, elsőáldozások, esküvők révén, mind a mai napig munkahely, megélhetés miatt ideköltöző görögkatolikusok révén. Az egyházközség missziós terület is, jelentős a felnőtt keresztségek száma. A 2000. évi népszámlálási adatok alapján Győr és Győr környékén 700 görögkatolikus él (a Győr és a Szombathelyi Egyházmegye területén kb. 2000 fő szétszórtan), ebből a hitüket gyakorló görögkatolikusok száma, kb. 150-re tehető, nagy ünnepeken (húsvét, karácsony, templombúcsú) a szertartások résztvevői 100-120 fő körül van, átlagosan 30-40-en jönnek a vasárnapi liturgiákra.
8 éve indult el az Újvárosi Egyházközségek közös ökomenikus programja az Öttemplom Fesztivál, mely különböző felekezetek színvonalas vallási, kulturális fesztiválja, mely által egyre többen ismerik közösségünket, templomunkat, hagyományainkat.